A 4. osztályos Kalandos négyes csapata (Vaskertes Általános Iskola, Gyergyószentmiklós)
Poéka levest és Kakastaréjt borsófőzelékkel készített.
Poéka leves- recept
Hozzávalók:
0,5 kg disznóhús, ugyanennyi füstölt disznóhús
1 fej hagyma,2-3 sárgarépa,1 petrezselyemgyökér,12 szem aszalt szilva
2 evőkanál liszt,2-3 babérlevél,pirospaprika,bors, só,1 tojás , zsír
Levesbetétnek:
10 dkg liszt,1 db tojás, zsír,pici só, egy kevés szódabikarbóna.
Kakastaréj borsófőzelékkel-recept
Hozzávalók:
50 dkg zöldborsó,4 gerezd fokhagyma,1 kis fej vöröshagyma
2 dl tejszín,2 dkg vaj,pirospaprika,liszt,só, feketebors
Elkészítés
A kis kockára vágott hagymát és áttört fokhagymát a vajon megpirítani, bele kell tenni a zöldborsót és felengedni egy liter vízzel.Kell tenni bele sót, borsot, pici pirospaprikát és fedő alatt a főzni, amíg megpuhul.
Ha a főzelék megfőtt, belekeverni a habarást (tejszín és liszt) hagyni, hogy még egy párat rotyogjon és besűrűsödjön majd levenni a tűzről.
A kakastaréj elkészítése:
A szalonnát a tetején be kell vagdosni és ropogósra sütni:
Poéka leves
Elkészítés:
A kisebb kockákra vágott húst zsírban pirítjuk, hozzáadjuk az apró kockákra vágott zöldségeket,rövid ideig együtt dinszteljük majd felengedjük forró vízzel, hozzátesszük a füstölt húst,babérlevelet és puhára főzzük. Kivesszük a füstölt húst, azt is kocka darabkákra vágjuk. Hozzáadjuk az aszalt szilvát, borsot, ha szükség sózzuk.
A lisztből kevés zsíron világos rántást készítünk, megszórjuk kevés fűszerpaprikával, felengedjük hideg vízzel majd hozzátesszük a leveshez. Ecettel savanyítjuk.
Amíg a leves fő,a levesbetétnek valókat összegyúrjuk, munkalapon kinyújtjuk, majd apróra kivágjuk, és forró olajban megsütjük. Tálaláskor adjuk hozzá a leveshez: